strona główna   |   mapa strony   |   bilety   |   kontakt

Newsletter

Chcesz otrzymywać newsy? Zapisz się!Biuletyn Informacji Publicznej

ePUAP


Sierpień 2017

"Bacz na niedzielę" z Teatrem Małym

 

13.08 /niedziela/

godz. 15.00

Akademia Cyrkowa z Kompanią Marzeń ze Szczecina

Akademia Cyrkowa to kolorowa przestrzeń warsztatowa, oparta o elementy pedagogiki cyrku, w której każdy może spróbować swoich sił w rozmaitych dyscyplinach sztuki cyrkowej. Akademia pobudza kreatywność, wyobraźnię, a jednocześnie zachęca do aktywności fizycznej i pokonywania własnych barier. Zarówno młodsi jak i starsi mają okazję zmierzyć się z rzeczami pozornie niemożliwymi co pozytywnie wpływa na rozwój koordynacji ciała, podwyższenie samooceny i poczucie samorealizacji. Ale przede wszystkim sprawia ogromną frajdę!

Nad każdą z dyscyplin czuwają trenerzy, co umożliwia symultaniczne odbywanie się warsztatów cyrkowych. Warsztaty przeplatane są krótkimi pokazami przeprowadzanymi przez trenerów.

W programie: laufkugel, trapez, slackline, żonglowanie, rola bola, monocykl.

Plac Baczyńskiego / wstęp wolny

13_sierpnia-_Kompania_Marze-_Akademia_Cyrkowa

bacz_na_niedziele_plakat


6.08

/niedziela/

godz. 11.00

 

PORANKI MUZYCZNE

Trio Ozner / Machowska / Kopietz "Muzyczny seans filmowy"

„Muzyczny Seans Filmowy”, to  koncert w wykonaniu zespołu w składzie:  Anna Ozner – wokal; Piotr Kopietz – bandoneon, akordeon, akordina ; Gabriela Machowska-Kopietz – fortepian

Muzyczny Seans Filmowy - czyli największe przeboje muzyki filmowej w nowych, niebanalnych, a przede wszystkim kameralnych aranżacjach. Trio proponuje niezapomnianą podróż w magiczny świat filmu i muzyki filmowej. Artyści zaprezentują najpiękniejsze piosenki i tematy filmowe, w przeważającej większości nagrodzone Oscarami, powstałe w okresie od lat 30-tych XX wieku aż po czasy współczesne.

W programie koncertu piosenki m.in. z filmów:  „Deszczowa piosenka”, „Moulin Rouge”, „New York, New York”, „James Bond”, „Hallo Szpicbródka”, „Lista Schindlera”, „Czarnoksiężnik z Oz”, „Frantic”.

Dziedziniec Teatru Małego, wstęp wolny


13.08

/niedziela/

godz. 11.00

 

PORANKI MUZYCZNE

4Gitary

„Wyjątkowy koncert kameralny w 4 odsłonach”

Wykonawcy to instrumentaliści o sporym już dorobku koncertowym, laureaci szeregu międzynarodowych konkursów gitarowych: Dawid Bonk, Rafał Baranowicz, Daniel Czosnek i Marcin Maślak.

4Gitary to malownicza podróż szlakami elektryzującej muzyki klasycznej. W czterech odsłonach koncertu zostaną zaprezentowane wyselekcjonowane kompozycje na gitarę solo, duet, trio oraz kwartet gitarowy. Program obfituje w takie osobistości świata kompozycji jak Mozart czy Rossini. Dzięki różnorodności epok (od klasycyzmu do współczesności), stylistyki (od karmiących duszę melodii do ognistej wirtuozerii), każdy słuchacz odnajdzie coś dla siebie, doświadczając nie tylko nowych ale również dobrze ugruntowanych pozycji repertuarowych w gitarowych aranżacjach.

Dziedziniec Teatru Małego, wstęp wolny

4Gitary_1


14.08

/poniedziałek/

godz.

18.00

 

„Toni Erdmann”

[cykl: Andromeda — kino, jakie znamy]

prowadzenie: Krzysztof Ociepa

Reżyseria Maren Ade

Produkcja  Austria, Niemcy, Rumunia 2016

Gatunek Komedia

Przewrotna komedia o trzydziestoletniej dziewczynie, która wspinając się po szczeblach korporacyjnej kariery, straciła poczucie humoru. I o jej szalonym ojcu, który postanawia zrobić wszystko, by ją rozśmieszyć i przywrócić jej radość życia.

Największy przebój CANNES. Najlepszy Europejski film 2016 r. Niekwestionowalny faworyt do Oscara w kategorii najlepszy film nieanglojęzyczny.

Zapisy:

32 780 32 03,

Adres poczty elektronicznej jest chroniony przed robotami spamującymi. W przeglądarce musi być włączona obsługa JavaScript, żeby go zobaczyć.

Dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego

Pasaż Kultury Andromeda


20.08

/niedziela/

godz. 11.00

 

PORANKI MUZYCZNE

Saxesfull

"Kwartet saxofonowy w standardach muzyki jazzowej, rozrywkowej 
i klasycznej"

 

  Zespół saksofonowy SAXESFULL założony z inicjatywy Jacka Rybitw w 2002 r. 
  w repertuarze posiada standardy muzyki jazzowej, rozrywkowej i klasycznej. Występuje w składzie: Jan Swaton    - saksofon sopranowy, Jacek Rybitw - saksofon altowy, Jacek Hornik - saksofon tenorowy, Henryk Wezner -    saksofon barytonowy, od 2010 r. na instrumentach perkusyjnych - Jan Wezner.

 

Dziedziniec Teatru Małego, wstęp wolny

Saxesfull

 

28.08

/poniedziałek/

godz. 18.00

 

„Zwariować ze szczęścia”

[cykl: Andromeda — kino, jakie znamy]

prowadzenie: Krzysztof Ociepa

Reżyseria Paolo Wirzì

Produkcja  Francja, Włochy 2016

Gatunek ▷ Dramat, Komedia


Beatrice  jest gadatliwą manipulantką, która stylizuje się na milionerkę obracającą się w środowisku wyższych sfer. Donatella to wrażliwa introwertyczka o wytatuowanym i kruchym ciele, która skrywa mroczną tajemnicę swojej przeszłości. W komedii Paola Virzìego te dwie pacjentki „ośrodka terapeutycznego dla kobiet z problemami psychicznymi” połączy przyjaźń. Pewnego popołudnia postanawiają uciec i szukać szczęścia i miłości w wolnym świecie „zdrowych” ludzi.

Zapisy:

32 780 32 03,

Adres poczty elektronicznej jest chroniony przed robotami spamującymi. W przeglądarce musi być włączona obsługa JavaScript, żeby go zobaczyć.

Dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego

Pasaż Kultury Andromeda

plakat_dna

27.08

/niedziela/

godz. 11.00

 

PORANKI MUZYCZNE

Sentido del Tango "Tango Nuevo"

Astor Piazzolla łącząc w mistrzowski sposób elementy muzyki klasycznej, jazzu i argentyńskiego tanga, stworzył w muzyce gatunek zupełnie nowy - Tango Nuevo. Pełna kontrastów i ekspresji muzyka Piazzolli prezentowana jest zarówno w wydaniu kameralnym, jak i w formie wielkich spektakli muzycznych. Zespół  Sentido del Tango wpisuje się
z powodzeniem w obydwie formy prezentacji Tanga Nuevo, a to co zespół wyróżnia, to niepowtarzalne brzmienie argentyńskiego bandoneonu połączone z dźwiękami fortepianu oraz gitary.

Utwory m.in. Piazzolli, Petersburskiego, Gardela, Castellanosa, Kopietza, Villoldo i Rodrigueza zagrają: Piotr Kopietz  –  bandoneon; Mateusz Szemraj  –  gitara i  Gabriela Machowska-Kopietz  –  fortepian.

Dziedziniec Teatru Małego, wstęp wolny

Tango_Nuevo

 
logo_silesia_region
Firma 3+ belfegor_tekst logo
W celu uczynienia strony internetowej bardziej użyteczną i funkcjonalną, używamy informacji zapisanych za pomocą plików cookies. Korzystanie z serwisu jest równoznaczne
ze zgodą użytkownika na ich stosowanie. Dowiedz się więcej lub zmień ustawienia plików cookies.